Uku Suviste katsetab elukaaslase eeskujul põnevate kohvijookidega

admin1203 views

Olgugi et teame Uku Suvistet kui lauljat, klahvimängijat ja muusikaprodutsenti, on muusik üha enam pildil tervisliku eluviisi eestvedajana, kuid mitte üksinda. Uku tüdruksõbrast blogija Merilin Taimre (ehk Paljas Porgand) on kaasanud oma blogitöösse ka Ukut. Paari saadavad ühised eesmärgid – koos tehakse trenni, toitutakse tervislikult, motiveeritakse üksteist ja nauditakse kohvigi.

Treening ja kohv

Kui varasemalt on Uku treenimiseks ammutanud teadmisi omal käel nii erinevast kirjandusest kui omast kogemusest, küsides vahel nõu ka Argo Aderilt ja Ott Kiivikaselt, siis nüüd on Uku leidnud endale elukaaslase, kellega ühist eluviisi ja kogemusi jagada.

Paljas Porgandi blogist, mille kirglik jälgija Uku on, leiab mitmeid postitusi kofeiinist ning selle kasulikkusest ja seosest treeningutega. Näiteks on hea teada, et veresuhkru taseme kerge tõus kofeiini tõttu valmistab sportlaste lihased trenniks ette ning parandab ka treeningu sooritust.

Uku on aru saanud, et üks kõige tõhusam jook enne trenni on jook, mida ei leia poe spordijookide riiulitelt – tassitäis kohvi, ilma koore ja suhkruta. Kohv enne treeningut ei ole mitte ainult energia-, vaid ka tervisesüst ning eelkõige joob ta kohvi maitse pärast.

Tervislik toitumine ja tagasihoidlik kokk

Paljas Porgand blogist võib lugeda, et paaril on väga sarnane maitse – hinnatakse tervislikku ja täisväärtuslikku toitu. Palju kiidusõnu leiab ka Uku kokkamisoskus. Muusik jääb ise tagasihoidlikuks. Siiski meeldib Ukule süüa teha. Vahel kui aega ja tahtmist on, proovib Uku midagi uut teha või jälgib kuidas Merilin midagi maitsvat valmistab. Merilini hinnangu Uku kokaoskustele annab avaldus Paljas Porgand blogis, kus armunud staarblogija nendib, et toiduga Uku ta esmakordselt ära võluski.

Uku on toitumise osas üpriski tagasihoidlike eelistustega, valides menüüsse ainult seda, mis väga maitseb. Näiteks hommikusöögiks eelistab ta nii omletti kui ka pannkooke, mille kõrvale sobib kenasti tassike kohvi. Muusik tunnistab, et pidupäeval lubab ta endale ka midagi tõeliselt magusat.

Piimakohv ning põnevad katsetused

Muudatused nii toitumises kui ka isiklikus elus tõid Uku menüüs fookusesse ka kohvi. Päeva aitab alustada üks mõnus aurav hommikukohv, millele üldjuhul lisandub päeva jooksul veel 1-2 kruusitäit. Ka õhtune kohv ei ole Uku puhul välistatud, kuid siis teeb ta pigem kruusi asemel väiksema tassitäie ning kohvi joob alati piimaga.

Varem kasutas Uku klassikalise rasvasisaldusega piima, viimastel kuudel on Merilin tutvustanud talle ka alternatiivseid valikuid soja- ning mandlipiima näol. Otseselt nendest ühtki eelistust ei ole. Kui mõnda aega on üht sorti proovinud, siis proovib vahelduse mõttes teist. Suviste sõnul saab kõige paremat kohvi kodus, kus kasutusel on Saeco kohvimasin, mille kangused on mugavalt juba seadistatud. Kui aga kohvikust kohvi osta, siis soovitab laulja sammud seada Kadrioru poole, kelle sõnul head kohvi leiab päris palju. Nõudlikumale nautijale soovitab Uku näiteks Gourmet Coffee Kadriorus ja ka NOPis on väga hea kohv. Lisaks oakohvile võtab muusik vahel harva ka matcha lattet ning isegi espresso ja matcha latte segu. Selle retsepti tõi temani Merilin.

 

MATCHA ESPRESSO LATTE

Autor: Merilin Taimre

Ettevalmistus 1 minut

Valmistamisaeg 1 minut

Kõige lihtsam ja tervislikum kohvijook, mis on ühtlasi ka meie tervisele väga kasulik!

Kogus: Ühele

KOOSTISAINED

* 1 shot espressot

* 250 ml magustamata mandlipiima

* ½ spl matcha pulbrit

VALMISTAMINE

  1. Sega/blenderda kokku matcha ja piim.
  2. Vahusta piim espressomasina abil.
  3. Lisa hulka espresso ja naudi!