Miks juuakse kohvi enne treeningut?

admin422 views

Kofeiini pärast. Nimelt on kofeiin kesknärvisüsteemi stimulant, mis kõrvaldab uimasuse ja taastab erksuse. Lisaks annab kofeiin energiat ja suurendab vastupanuvõimet. Just seetõttu peetakse kohvi üheks tõhusaimaks joogiks enne trenni.

Tassitäis kohvi, ilma koore ja suhkruta ei ole ainult energia-, vaid ka tervisesüst, mis õigetest kogustest annab korralikult lisajõudu.

Kiirendab rasva kadu

Kohvijoomine enne treeningut on ehk kõige kasulikum rasvadele – kofeiinil on rasvu põletavad omadused, mis tähendab, et energiaallikana kasutab keha glükogeeni asemel rasvrakke. Lisaks kiirendab suurtes kogustes musta kofeiinirikka kohvi joomine ainevahetust, mis omakorda suurendab ka kalorite põletamist terve päeva vältel. Kohvi joomine enne trenni seega suurendab seda efekti. Samuti on mitmete uuringute käigus leitud, et kohvil on söögiisu vähendav toime.

Suurendab jõudlust

Mitmed uuringud on näidanud seost kofeiini tarbimisel enne treeningut ja suurenenud sportlikku sooritusvõime vahel. Nimelt tõi üks Austraalia spordimeditsiini ajakiri välja, et mitmed vastupidavussportlased tarbivad kofeiini, et saada kätte lisaenergia, mida nende keha varuks hoiab. Antud teooriat kinnitavad ka britid, kes on leidnud, et isik, kes tarbib kohvi enne 1500 meetrist jooksu jooksulindil saavutab 4,2 sekundit kiirema aja võrreldes keskmise kontrollgrupi ajaga. Seega võib olla kohv just see, mida oma soorituse parandamiseks vajad.

 Parandab keskendumisvõimet

Must kohv mitte ainult ei anna energiat, vaid ka tõstab vaimset keskendumisvõimet, mis mängib treeningul väga tähtsat rolli. Parem keskendumisvõime aitab hoida treeningu vältel produktiivse ja tõhusana.

Vähendab lihasvalu                                                         

Illinois ülikooli teadlased leidsid, et sportlased, kes tarbivad kohvi enne treeningut kogevad vähem lihasvalu kui mitte kohvitarbijad. Tänu kohvile võib treeningul raskust tõstest teha rohkem kordusi, joosta kiiremini ja pikendada oma kardiotreeningut.

Ennetab haigusi

Veel üks eelis kohvi joomise juures on see, et kohv aitab kaitsta keha haiguste eest. Kohv sisaldab suures koguses antioksüdante, mis kaitsevad vabade radikaalide kahjustuste eest.