Kohvi viis üllatavat kasulikku omadust

admin879 views

Kõik me oleme teadlikud kohvi kasulikest omadustest – lisaks sellele, et kohv maitseb hästi ning aitab meil pärast magamata ööd silmi lahti hoida, on sel aga ka hulk teisi kasutegureid, millest ehk nii palju ei räägita. Seevastu oled kindlasti kuulnud lugusid kohvi kahjulikkusest, näiteks sellest, et kohvi joomine viib kehast vee välja ning võib põhjustada vähki. Õnneks ei ole need lood aga tõesed ning kohvi mõõdukal tarbimisel on terve hulk ootamatuid kasutegureid.

  1. Kohv aitab keha hoida hüdreerituna.

Ehkki siiamaani on arvatud, et kohv mõjub inimese organismile dehüdreerivana, on kohv tegelikult keharakke sama hästi hüdreeriv kui vesi, selgus Birminghami ülikoolis läbiviidud uuringust. Seega – järgmine kord kui janu kallale kipub, võid muretult haarata kohvitassi järele ning janu kustutada oma lemmiku sooja või külma kohvijoogiga.

 

  1. Kohv aitab parandada mälu.

Juba ühe tassi kohvi joomine aitab võrreldes kohvi mittejoojatega oluliselt parandada pikaajalise mälu toimimist, leidsid USA teadlased. Kohvi mälu parandavat funktsiooni saad ka ise kodus järele proovida – proovi enne hommikust tassi kohvit midagigi meenutada ning vaevalt, et sellega hakkama saad.

 

  1. Kohv aitab parandada maksa tervist.

Suure tõenäosusega ei pööra me oma maksa tervisele teadlikult just kõige suuremat tähelepanu. Duke’i ülikooli teadlaste sõnul aitab aga kohv ning selles leiduv kofeiin vältida rasvmaksa ning maksavähi tekkimist, mis tähendab, et ainuüksi kohvi joomisega aitame me kaasa oma maksa tervena hoidmisele.

 

  1. Kohv aitab ennetada depressiooni.

Kohvijoojatel on väiksem tõenäosus haigestuda depressiooni, selgus USA neuroloogide läbiviidud uuringust. Selle põhjusena nimetatakse antioksüdante, mida on kohvis oluliselt rohkem kui juur- ja puuviljades ning mille ülesanne on meid kõikvõimalike haiguste ja keskkonnakahjude eest kaitsta. Kohv ei aita aga mitte ainult depressiooni ennetada, vaid ka seda leevendada – muremõtete korral tee endale suur tass sooja kohvi ning lohutus tuleb õige pea.

 

  1. Kohv aitab kaasa trennitegemisele.

Lisaks sellele, et kofeiin annab kehale energiat ja suurendab meie vastupanuvõimet, aitab see ka ennetada uimasust ja taastada erksust, mis teeb kohvist suurepärase joogi, mida juua enne trenni. Uuringutest on selgunud, et sportlased, kes tarbisid kohvi enne trenni, väsisid aeglasemalt, suutsid kauem treenida ning olid ka psühholoogiliset valmis rohkem panustama. Seega – kui soovid, et trennist ka kasu oleks, võta enne seda üks kohv!