Süsimust latte ilma kohvita

admin707 views

On selge, et must kohv on kohvijook ilma piimata ning latte kohvis on nii espressot kui ka vahustatud piima. Kui palju teame aga süsimustast lattest, mis on kohvijookide maailmas uus kuum trend.

Kohvijookide valik on muutumas üha loomingulisemaks. Nii on saadaval näiteks nn ükssarviku latte või siis matcha latte. Kui ükssarviku latte on kaetud vikerkaare värvilise ja müstilise särava pulbriga ning matcha latte sisaldab palju antioksüdante, siis gooti latte erisus seisneb selles, et see jook on must nagu öö.

Olgugi, et taoline latte on sotsiaalmeedias levinud ja saanud popiks enamasti Suurbritannias ja Austraalias, on vaid aja küsimus, millal see süsimust kohv, mida kutsutake ka gooti latteks lükkab liidri kohalt ükssarviku latte. Kohvijoogid mitte ei ole muutumas ainult tumedamaks ja süngemaks, vaid ka tervislikumaks ja kehasõbralikumaks.

Latte musta tooni tekitab aktiivsüsi, mis on praegusel ajal ka suur hitt ilumaailmas. Nimelt satub kehasse pidevalt kahjulikke ühendeid, mistõttu on oluline seedesüsteemi aeg-ajalt puhastada. Väidetavalt on aktiivsöel nii detoxi ehk puhastuskuuri meetodi omadused.

Kuidas süsimusta imejooki valmistada?

Koostisosad:

1 latte tegemiseks

  • 1 tassitäis magustamata vanilje mandlipiima
  • pool tassitäit vett
  • 1 tl aktiivsütt (nt http://amzn.to/2tkWALf)
  • 1/2 naturaalset vanilliekstrakti
  • 1 spl agaavisiirupit

Valmistamine: 

  1. Lisa kõik koostisosad väikesesse potti ning kuumuta keskmisel kuumusel
  2. Klopi tugevasti, kuni piim hakkab vahutama.
  3. Vala tassi ja naudi põnevat sooja jooki.

Valikuline: Sega kõik koostisosad, vala jook jääd täis klaasi – nii saad süsimusta jääjoogi!

Vaata lähemalt videost:

Põnevat katsetamist!