Kui palju maksab espressomasina remont?

admin3081 views

Sõltuvalt teostatavates töödest tuleb elektroonilise espressomasina remondiks arvestada paarikümne kuni paarisaja euroga. Lõplik hind määratakse veatuvastuse käigus.

Eile ilmus uudislugu sellest, kuidas kodus espressomasina puhtuse eest hoolitseda. Loos toodi välja toimingud, millele tasub puhastamisel regulaarselt tähelepanu pöörata – piimasüsteemid, vesi, kohvirasvade eemaldamine ning vedeliku- ja kohvipaksusahtli puhastamine.

Lisaks selgitati, et tihtipeale vajavad espressomasinad ka professionaalset hooldust ning parandust. Saeco, JURA ning Nivona kohvimasinate hoolduspartnerid tõid välja, et peamised põhjused, miks hooldusesse pöördutakse on tingitud seadmete normaalsest kulumisest, hooldustoimingute tegematajätmisest ning veekvaliteediga mittearvestamisest.

Uurisime milliseid remonditöid ning millistel tingimuste espressomasinate hoolduspartnerid teostavad ja kui palju need maksma võivad minna.

 

  SAECO JURA NIVONA
Ametlik hoolduspartner OÜ Simson ServiceNet EE OÜ KAFO Renerk Kaubanduse OÜ
Veatuvastus (remondi orienteeruva maksumuse määramine) 19€

(tasutakse kui remonti ei järgne)

18€ 24€

(tasutud veatuvastuse tasu arvestatakse remondi maksumusest maha)

Väikeremont (viga on ilmne või kergesti kõrvaldatav) 25€ 12€

(pisitöö, ei sisalda diagnostikat)

35€
Remont 45€ 78€

(põhikompnendi vahetuseta)

45€
Keeruline remont (rikke põhjuse määramine on raskendatud, väljavahetamist vajab suurem hulk detaile) 55€ 150€

(põhikomponendi vahetusega – kohvimoodul, jahvati, küttekeha, pump, kõik elektroonikakomponendid ja teised seadme põhilised osad)

Ajatöö 30€ / tund
Väiketarbekulu 2€
Varuosad Lisandub remondi hinnale vastavalt vajadusele. Keerulise remondi hinna sees. Lisandub remondi hinnale vastavalt vajadusele.
Lisavõimalused Tehniku visiit koju (hind sõltub asukohast).

Asendusseadme rent.

Kiirhooldus 4h jooksul: 30€ lisandub remondipaketile.

Asendusseadme rent.

Asendusseadme rent.

 

Hinnavõrdlustabelist ilmneb, et espressomasinate lihtsamale hooldusele, mis sisaldab veatuvastust ning väikeremonti, kulub Saeco masina puhul 25 eurot, Jura hoolduses 30 eurot ning Nivona puhul 35 eurot.

Suuremate hooldustööde puhul on kõige soodsam jätkuvalt Saeco kohvimasinate hooldus ning kõige kulukam Jura masinate remont.